Dziś mamy 10 maja 2026, niedziela, imieniny obchodzą:
12 sierpnia 2025

Akcja "Prędkość". Kierowcy nagminnie łamią przepisy

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania # pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez egzekwowanie przepisów dotyczących limitów.


Akcja odbyła się w sobotę (9.08.2025), zarówno na ulicach Bydgoszczy, jak i na drogach powiatu. Funkcjonariusze korzystali z ręcznych mierników oraz z nieoznakowanych radiowozów, wyposażonych w wideorejestratory. Kontrole prowadzone były przede wszystkim w miejscach szczególnie zagrożonych, między innymi w rejonach przejść dla pieszych oraz tam, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, spowodowanych nadmierną prędkością.

Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 152 kierujących. W 104 przypadkach stwierdzili przekroczenie limitów. W ręce policjantów wpadł również jeden kierowca, który złamał zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych wypadków. Lekceważenie ograniczeń powoduje wydłużenie drogi hamowania i czasu reakcji kierującego, a w konsekwencji znacząco zwiększa ryzyko poważnych zdarzeń drogowych.

materiał: sierż. sztab. Jakub Skrzypek Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 17 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Narodowy Dzień Zwycięstwa. Kapitulacja III Rzeszy

8 maja obchodzona jest rocznica #zakończenia II wojny światowej w Europie i Narodowy Dzień Zwycięstwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Stanisława. Jeden z głównych patronów Polski

8 maja, w Kościele katolickim #w Polsce przypada główna uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika.

(czytaj więcej)
0

Nietypowe kleszcze. Nie spotkamy ich w lasach

Majówka sprzyja spacerom i odpoczynkowi #wśród zieleni. To także czas, gdy temat kleszczy wraca częściej. W ostatnich latach w mediach pojawiają się informacje o nietypowych osobnikach, które mają aktywnie poszukiwać żywiciela. Co wiemy na ich temat?

(czytaj więcej)
0

Dobry czas na syrop z mniszka. Doskonały na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana z wielu #prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)