Dziś mamy 25 kwietnia 2025, piątek, imieniny obchodzą:
08 listopada 2024

Podziękowania za wzorową postawę. Torbę przynieśli na komisariat

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Godną naśladowania postawą wykazali się dwaj nastolatkowie #Michał i Antoni, uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy, którzy znaleźli torbę z dokumentami oraz pieniędzmi i od razu wiedzieli co należy z nią zrobić. Chwilę później pojawili się w fordońskim komisariacie, by je oddać. Za taką postawę podziękował im Komendant komisariatu w Fordonie nadkomisarz Mariusz Buwaj.

Okazuje się, że uczciwość i odpowiedzialność są nadal żywe. Tym bardziej cieszy taka postawa młodej części społeczeństwa.

Cała historia ma swój początek 8 października 2024 r. Tego dnia dwaj uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy, na jednym z fordońskich przystanków komunikacji miejskiej, znaleźli leżącą na ławce torbę z dokumentami oraz gotówką. Michał i Antoni, bo o nich mowa, bez chwili zawahania udali się na komisariat, aby ją oddać.

Wczoraj (07.11.2024), w ramach uznania dla bezinteresownego i odpowiedzialnego postępowania Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon nadkomisarz Mariusz Buwaj wraz z podkomisarz Moniką Złotowską odwiedzili Michała i Antoniego w szkole i w obecności Pani Dyrektor Marzeny Mirowskiej oraz Pedagoga i Wychowawcy wręczyli przygotowane dla nich upominki oraz podziękowania za wzorową postawę.

Postępowanie uczniów było bardzo dojrzałe, a dla rówieśników Michał i Antoni stali się bohaterami. Gratulujemy im wspaniałej postawy.

Zachowanie 13-latków z Bydgoszczy jest prawdziwym wzorem godnym podziwu dla wszystkich. Ich uczciwość, odpowiedzialność i odwaga stanowią inspirację dla innych dzieci i dorosłych. Dowodzą one, że nawet w trudnych sytuacjach, wybierając właściwą drogę postępowania, możemy wpływać pozytywnie na otaczający nas świat.

Tego typu historie przypominają nam, jak ważne jest kształtowanie wartości moralnych i etycznych u naszych dzieci. Uczniowie z bydgoskiego Fordonu pokazują, że dobre uczynki nie pozostają niezauważone i mają znaczący wpływ na społeczność.

Mamy nadzieję, że przykład nastolatków zainspiruje innych do podejmowania podobnych uczciwych działań i dostrzegania, jak wiele możemy osiągnąć, dbając o dobro innych ludzi i naszego otoczenia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)