Dziś mamy 24 czerwca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:
02 sierpnia 2024

Pracowity miesiąc grupy SPEED. Zatrzymali aż 28 praw jazdy

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED tylko w lipcu zatrzymali aż 28 praw jazdy# kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Użytkownicy pojazdów ponieśli surowe konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu, a przede wszystkim alkohol przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też, policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji wyciągają surowe konsekwencje.

Nie inaczej było w lipcu, kiedy patrol z bydgoskiej grupy SPEED, w składzie: sierżant sztabowy Arkadiusz Zawidzki i starszy sierżant Agnieszka Rymarczyk, zatrzymał uprawnienia do kierowania pojazdami aż 28 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i brawurowej jazdy był kierujący, który 6 lipca, chwilę po 20:00, na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy pędził z prędkością 159 km/h. To aż o 109 km/h za szybko na tym odcinku drogi. Skończył on z mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Na dodatek stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejnym przykładem brawury na drodze jest kierujący, który trzy dni wcześniej (3.07.2024) pędził tą sama ulicą, mając na liczniku 134 km/h, przekraczając w ten sposób prędkość aż o 84 km/h. W stosunku do niego policjanci również wystawili mandat w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Przekraczanie prędkości nie dotyczy jedynie kierujących samochodami. W ręce patrolu z grupy SPEED wpadł motocyklista, który 8 lipca, około 20:30, również na ulicy Wyszyńskiego, jechał z prędkością 107 km/h, przekraczając ją o 57 km/h. To jednak nie wszystko. Policjanci ustalili, że kierowca ten nie uczy się na własnych błędach, ponieważ wcześniej był już karany za zbyt szybką jazdę, przez co działał w recydywie i czekała go za to surowsza kara pieniężna. Skończył z mandatem w wysokości 3 000 złotych oraz 13 punktami.

W kolejnych dniach ten sam patrol grupy SPEED zatrzymał uprawnienia kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość między innymi na ulicy Fordońskiej oraz Nowotoruńskiej w Bydgoszczy. Tam również posypały się mandaty.

Ukaraniem na kwotę 2 000 złotych i 14 punktami zakończyła się jazda kierowcy, który 16 lipca, na ulicy Fordońskiej, przekroczył prędkość o 62 km/h. Następnie 1 500 i 13 punktów karnych dla kierowcy, który 23 lipca, na ulicy Nowotoruńskiej jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

To jedynie kilka przykładów ze służby sierżanta sztabowego Arkadiusza Zawidzkiego i starszej sierżant Agnieszki Rymarczyk, którzy niemal każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Głównym zadaniem tej wyspecjalizowanej grupy jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 60 61

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)