Dziś mamy 14 lipca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
11 czerwca 2026

Sprawdzili tysiące adresów. Poszukiwani zatrzymani również w regionie

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Prawie 2000 osób poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia #oraz 140 obcokrajowców przebywających w Polsce nielegalnie, zatrzymali funkcjonariusze Policji we współpracy ze Strażą Graniczną. Działania koordynowane przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji przeprowadzono 8 i 9 czerwca 2026 r. także na terenie kujawsko-pomorskiego.

Celem akcji było zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. Skoordynowane działania 24 503 funkcjonariuszy Policji w całej Polsce nadzorowane były przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

W kujawsko-pomorskiem w akcji wzięło udział 1595 policjantów, którzy sprawdzili 1384 adresy i ponad 500 miejsc, gdzie mogły przebywać osoby poszukiwane.

W przygotowaniu akcji współpracowały wszystkie jednostki i komórki organizacyjne Policji, w tym Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Centralnego Biura Śledczego Policji.

Podczas działań w kujawsko-pomorskiem funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu i zatrzymali 54 osoby, wśród których znaleźli się nie tylko obywatele Polski, ale również 4 obcokrajowców poszukiwanych przez polskie organy ścigania i wymiar sprawiedliwości.

Ta akcja to nie tylko zatrzymania osób, to także uderzenie w każdy aspekt przestępczej działalności. Często osoby poszukiwane nie zaprzestają swojego nielegalnego procederu i nadal np. wprowadzają do obrotu nielegalne substancje, czerpiąc z tego zyski.

Na terenie kraju podczas działań zatrzymano osoby poszukiwane za najcięższe przestępstwa m.in. za zgwałcenie, za przestępstwa narkotykowe, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychoaktywnych.

Czynności wykonywane były we współpracy z Komendą Główną Straży Granicznej, gdyż jednym z celów akcji było także sprawdzenie legalności pobytu cudzoziemców przebywających na terenie naszego kraju. W kujawsko-pomorskiem wobec 16 cudzoziemców, w związku z nielegalnym pobytem na terenie Polski, policjanci przekazali sprawy do Straży Granicznej.

Akcja zrealizowana została w ramach cyklicznych, ogólnopolskich działań służb, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa w naszym kraju.

materiał: mł.insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 13 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Lipiec 1943 roku na Wołyniu. Skutki pogromów

Rzeź dokonana na Polakach przez nacjonalistów# ukraińskich w lipcu 1943 r. w województwie wołyńskim to fragment trwającej kilka lat tzw. zbrodni wołyńskiej, uznawanej przez prawników i historyków za ludobójstwo. Ten jeden wybrany do opisu miesiąc stanowił jej apogeum. Przebieg i sposób dokonania zbrodni odzwierciedlał planowość, organizację i bezwzględność procesu depolonizacji ziem zamieszkanych wspólnie przez Polaków i Ukraińców.

(czytaj więcej)
0

Nalewka z orzecha włoskiego. Eliksir zdrowia i smaku

Nalewka z orzecha włoskiego, znana też jako# orzechówka, to jedna z najbardziej cenionych nalewek w polskiej tradycji domowego przetwórstwa. Jej intensywny smak, ciemna barwa i lecznicze właściwości sprawiają, że gości w spiżarniach od pokoleń. To nie tylko pyszny trunek, ale również naturalny środek wspomagający trawienie i wzmacniający organizm.

(czytaj więcej)
0

Co kryją czereśnie? Korzystaj z sezonowych owoców

Czereśnie są bogate w# witaminę C, błonnik, potas oraz przeciwutleniacze, które wspierają odporność i pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

(czytaj więcej)
0

Sezon na jagody. Przygotuj słodkie dania

Lipiec to miesiąc, na który miłośnicy jagód #czekają cały rok. Choć najczęściej kojarzą się z tradycyjnymi jagodziankami, te niewielkie owoce mają znacznie więcej kulinarnych zastosowań. Doskonale sprawdzają się w deserach, śniadaniach i wypiekach, a ich intensywny smak sprawia, że nawet najprostsze danie nabiera wyjątkowego charakteru.

(czytaj więcej)