Związek Inwalidów Wojennych RP. Spotkanie zarządu okręgowego
fot. KPUW
W Klubie Osiedlowym „Arka” w Bydgoszczy, wśród wielu #cennych pamiątek, związanych z postacią Józefa Piłsudskiego, odbyło się zebranie Zarządu Okręgowego Związek Inwalidów Wojennych RP z siedzibą w Bydgoszczy, podsumowujące mijający rok.
Nie zabrakło podziękowań dla członkiń i członków organizacji za zaangażowanie w pracę. Do podziękowań, w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michał Sztybel, przyłączył się również dr Sławomir Łaniecki, Pełnomocnik Wojewody do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Minutą ciszy uczczono również pamięć Seweryny Żwańskiej, zmarłej przed kilku dniami w wieku 109 lat, najstarszej członkini Związku, która działała w Okręgu Bydgoskim. Spotkanie Zarządu Okręgu ZIW RP miało również charakter przedświąteczny, stąd nie zabrakło symbolicznego opłatka i drobnych upominków.
Związek Inwalidów Wojennych RP ma długą historię, liczącą już ponad 105 lat i jest najstarszą organizacją kombatancką w Polsce.
Źródło: KPUW
Czytaj również
- Zalety e-Doręczeń. Wdrożenie rozwiązania w regionie
- Formularz ZUS IWA. 31 stycznia upływa termin na złożenie dokumentu
- Dzień bez Opakowań Foliowych. Będziemy obchodzić 23 stycznia
- Wernisaż wystawy malarskiej Zbigniewa i Adama Papke. Gratulacje dla artystów
- Zaliczka na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie. Zmiany w 2025 r.
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!