Dziś mamy 12 kwietnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 października 2018 0

Stemska zdobyła złoto

20-21 października w Łodzi rozegrano Grand Prix w Zapasach dzieci, młodzików i kadetów.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0

„Rozjechali” Toruń

Młodzicy ULKS Mustang Żołędowo podejmowali w rewanżowym meczu okręgowym speedrowera TSŻ Toruń.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Brąz Walczaka

Zapaśnik Marcin Walczak (KS Victoria Osielsko) zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0

Dary lasu

Można pomyśleć, iż zajęcia plastyczne to wytężona i# wzmożona praca. Jednakże dla dzieci z Bożenkowa to wyśmienita zabawa. Każde zajęcia przynoszą coś nowego i odkrywczego. Igranie z kolorem, materiałem, strukturą i formami pobudza inwencję twórczą oraz kreatywność u dzieci. Tym razem dzieci wykorzystały dary lasu: kasztany, liście, żołędzie… materiał: HK

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Strachy

W Świetlicy Bożenkowo ruszyły już przygotowania do# Halloween. Podczas każdych zajęć plastycznych dzieci wykonują straszne dekoracje. Powstały już nietoperze, wieńce na drzwi oraz potworne lampiony. Dekoracje ozdobią placówkę podczas zabawy, a później pokoje małych wykonawców. materiał: HK

(czytaj więcej)

Śmierdzący problem

Od kilku lat w gminie Osielsko, podobnie jak w całej Polsce obowiązuje „komuna śmieciowa”. Niestety, za pobieraną dość wysoką# opłatę, nie rozwiązano podstawowego problemu - odbioru odpadów, tak by nie zalegały one przed posesjami wydzielając odór. Okazuje się, że aby „nie śmierdziało” część mieszkańców musi dodatkowo zapłacić!

(czytaj więcej)
19 października 2018 0
Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

Piłkarze z SP Koronowo tryumfują!

W czwartek, 18 października na obiektach Orlik w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005).

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Igrzyska Dzieci

17 października 2018 r. na boisku piłkarskim w Łochowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach# Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z: Sicienka, Brzozy, Osielska, Borówna, Nowej Wsi Wielkiej, SP 2 Koronowa i Łochowa.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0
Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego

Wiózł papierosy bez akcyzy

100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Ruch to zdrowie

Każda forma ruchu przynosi korzyści dla zdrowia. Dlatego, co jakiś czas w świetlicy Bożenkowo# dzieci pląsają w rytm muzyki. Często wykonują ruchy podyktowane przez instruktora. Aczkolwiek podrygują według swojego uznania, zestawiając nowe układy choreograficzne. Liczy się dobra zabawa oraz ruch, który jest pożyteczny. materiał: HK

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Laurki dla nauczycieli

Przez dwa kolejne zajęcia plastyczne dzieci z Bożenkowa tworzyły projekt scrapbookingowy. Złożoność prac wymagała od dzieci dużo cierpliwości i ostrożności.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Sprawdźmy, kto przeprowadzi głosowanie i policzy głosy

Znane są już składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które pracować będą przy nadchodzących wyborach samorządowych. Sprawdź, kto znalazł się w komisjach.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Policjanci w odwiedzinach

Policjanci i „niecodzienny gość”, w piątek 5 października z samego rana, odwiedzili dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu, aby opowiedzieć o swojej pracy i zaprezentować swoje umiejętności.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

„Trzeźwy kierujący”

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 1 550 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej 11 października akcji „Trzeźwy kierujący”.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Dąb niepodległości

12 października na skwerze przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osielsku władze samorządowe posadziły dąb, który będzie symbole stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dąb samorząd zakupił w szkółce leśnej, a okolicznościową tabliczkę przekazał wcześniej wojewoda.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Na targach Agro Show

Grupa mieszkańców gminy Osielsko wybrała się tradycyjnie, jak co roku do Bednar k. Poznania na XX edycję targów Agro Show.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0
Maksymilianowo

Na integrację wsi

Blisko połowę przyszłorocznego funduszu sołeckiego mieszkańcy Maksymilianowa przeznaczyli na różnego rodzaju festyny i koncerty mające pomóc w integracji wsi.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Humor na Maksa

Już po raz trzeci mieszkańcy Maksymilianowa i okolic uczestniczyli w# wieczorze kabaretowy „Humor na Maksa, czyli kabarety na scenę". Imprezę przygotowała Świetlica w Maksymilianowie.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)