Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

„Chcemy nowej szkoły w Niemczu”!

Mieszkańcy Niemcza zaapelowali do władz gminy Osielsko o budowę nowej szkoły# w ich wsi. Póki co w projekcie budżetu gminy Osielsko na rok 2019 nie ma nawet przewidzianych pieniędzy, na opracowanie dokumentacji dla placówki w Niemczu.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Jeszcze tylko kilka dni

Kończą się prace przy budowie trasy Mąkowarsko - Sokole Kuźnica – Koronowo – to bardzo dobra wiadomość dla użytkujących tę trasę osób.

(czytaj więcej)

Zastąpił „politruka”

Włodzimierz Nekanda Trepka wybrany został na stanowisko Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz. Stało się to po rezygnacji poprzednika – byłego oficera LWP.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Brąz Walczaka

Zapaśnik Marcin Walczak (KS Victoria Osielsko) zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)

Śmierdzący problem

Od kilku lat w gminie Osielsko, podobnie jak w całej Polsce obowiązuje „komuna śmieciowa”. Niestety, za pobieraną dość wysoką# opłatę, nie rozwiązano podstawowego problemu - odbioru odpadów, tak by nie zalegały one przed posesjami wydzielając odór. Okazuje się, że aby „nie śmierdziało” część mieszkańców musi dodatkowo zapłacić!

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Sprawdźmy, kto przeprowadzi głosowanie i policzy głosy

Znane są już składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które pracować będą przy nadchodzących wyborach samorządowych. Sprawdź, kto znalazł się w komisjach.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0
Maksymilianowo

Na integrację wsi

Blisko połowę przyszłorocznego funduszu sołeckiego mieszkańcy Maksymilianowa przeznaczyli na różnego rodzaju festyny i koncerty mające pomóc w integracji wsi.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Prom znów popłynie

W tę niedzielę zakończył kursowanie po Zalewie koronowskim prom („Koronowo”). W przyszłym roku znów będzie pływał.

(czytaj więcej)

Zasłużeni dla Kultury Polskiej

Dnia 3 października odbyło się uroczyste wręczenie odznak i nagród dla osób z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)

By nie powtórzyło się Tarkowo

Skrócenie czasu tzw. magazynowania odpadów do 1 roku, obowiązkowy monitoring video i# możliwość zabezpieczenia finansowego (kaucji) – to najistotniejsze zmiany w ustawie o odpadach, których celem jest zapobieganie kolejnym aferom typu składowisko niebezpiecznych środków w hali pod Nową Wsią Wielką.

(czytaj więcej)

Powiat słynie ze sportowców

W dniu 3 października Starosta Bydgoski Wojciech Porzych wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

(czytaj więcej)
02 października 2018 0

Inauguracja U3W w Osielsku

Po wakacyjnej przerwie na „studia” w Uniwersytecie Trzeciego Wieku wrócili# seniorzy. W Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku wykład inauguracyjny wygłosił prof. WSG dr inż. Cezary Kościelak na temat: „Zdrowie a stan środowiska”. Na uczestników wykładu czekał okazały tor. Koordynatorem grupy jest Piotr Wizimirski.

(czytaj więcej)
01 października 2018 0

Nota identyfikacyjna „Pułkownika Kwiatkowskiego”

Jest oficjalne potwierdzenie odnalezienia szczątków partyzantów antykomunistycznych, zakopanych na bydgoskiej Łączce. Wśród nich jest kpt. Tadeusz Ośko, który ostatnie tygodnie życia spędził w leśniczówce Bolumin.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0
Budują w Niemczu

Świetlica będzie gotowa w roku 2019!

Aktualnie tylko jedna ważna inwestycja prowadzona jest w Niemczu – budowana jest świetlicy wiejska. Nie udało się wyłonić w przetargu firmy na wykonanie rekreacyjnego terenu przyrodniczo edukacyjnego.

(czytaj więcej)
28 września 2018 0

Budują chodnik

28 września rozpoczęły się prace remontowe chodnika w Osówcu.

(czytaj więcej)
27 września 2018 0

Powiat ma zdolną młodzież!

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)

Oblicza przyrody i szlaki wodne

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym. Działanie to, ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przyrody.

(czytaj więcej)
24 września 2018 0
Kandydują do rady gminy Osielsko

Wkrótce próba sił

Cztery komitety wyborcze w gminie Osielsko wystawiły swych kandydatów w październikowych wyborach samorządowych.

(czytaj więcej)

Druh, który uratował życie

Prawdziwie bohaterską postawą wykazał się Marcin Bigalke, strażak z OSP w Nowej Wsi Wielkiej, który uratował życie kobiecie, ciężko rannej w wypadku drogowym.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)