Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

16 kwietnia 2024 0

Zmiany w szkolnictwie. Wprowadzenie nowego przedmiotu

Od 1 września 2025 r. zamiast HiT-u zostanie wprowadzony przedmiot edukacja #obywatelska, który będzie obowiązywał w drugich klasach szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wicemarszałek i Wojewoda symbolicznie

W uroczystości z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicy ujawnienia# Zbrodni Katyńskiej wziął udział Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Światowy Dzień Trzeźwości. 15 kwietnia na całym świecie

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa #Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Kto zostanie starostą? Sprawdź szczegóły

Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi, ale możliwe, że będzie to ktoś z# Koalicji Obywatelskiej, która w 23-osobowej Radzie Powiatu Bydgoskiego zdobyła 9 mandatów. By rządzić KO będzie musiała zawrzeć nomen omen koalicję. Możliwe są i inne warianty sojuszów, gdyż do rady swych przedstawicieli wprowadziło pięć komitetów.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

"Człowiek z żelaza". Mieszkanka naszej gminy

Wczoraj Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński spotkał się z Panią Katarzyną# Misun-Nowak, triathlonistką z naszej gminy, która podjęła się niesamowitego wyzwania i… w sierpniu 2023 r. została „kobietą z żelaza” – czyli "Ironman". Osiągnięty wynik 13 godz. i 15 min dał jej 2. miejsce w kat. wiekowej i 8. w kat. kobiet open.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Koronowo MTB Maraton. Reguły dotyczące dzieci

Nagrody spakowane - prawie 200 zestawów! Dziś szykujemy 990 #pakietów startowych.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Program "Aktywna Szkoła". Nowe obiekty sportowe

Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki wystartował zaledwie tydzień temu, a już zgłosiły się do niego szkoły z całej Polski.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Fundusz Badań i Wdrożeń, Ścieżka Smart. Spotkanie informacyjne

W imieniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Pracodawców# Pomorza i Kujaw zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące finansowanie projektów, w zakresie opracowania innowacji produktowej lub procesowej w wyniku prac B+R.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Janusz Jedliński i Wojciech Sypniewski w drugiej turze. Zwycięzca po kolejnym głosowaniu

W tegorocznych wyborach na Wójta gminy Osielsko, na kandydata Janusza Jedlińskiego zagłosowało 2894 mieszkańców, co stanowi 39,47% wszystkich głosów.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Obowiązki właścicieli zwierząt. Ochrona zdrowia zwierząt

W celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego należy przestrzegać poniższych# wytycznych wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. Dz. U. z 2023r. poz. 1075 ze zm.):

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Ćwiczenia straży w weekend. Urazy, badania i komunikacja

W Weekend kolejny dzień wspólnego szkolenia z OSP Wudzyn. Tematem przewodnim# były złamania, skręcenia i zwichnięcia, ale przećwiczyliśmy również badanie urazowe, komunikację w rocie jak i z poszkodowanym.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Z FC Barcelony do Gryfu Sicienko. Piękny dar lokalnego artysty

W weekend odbyło się spotkanie Wójta Gminy Sicienko Piotra Chudzyńskiego,# Przemysława Kozłowskiego oraz przedstawicieli GKS Gryf Sicienko, którego celem było przekazanie naszemu lokalnemu klubowi koszulki podpisanej przez Robert Lewandowski. Nie zabrakło też relacji Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego z wizyty u gwiazdy FC Barcelony.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Obchody Święta Wojskowej Służby Zdrowia. Podziękowania Wojewody

Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski uczestniczył w obchodach, które# odbyły się w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Uroczyście na Komendzie. Ślubowanie nowych policjantów

40 nowych policjantów złożyło wczoraj (2.04.2024 r.) ślubowanie. Słowa roty młodzi# funkcjonariusze powtarzali za Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy inspektorem Jakubem Gorczyńskim. Uroczystość zgromadziła w sali konferencyjnej komendy liczne grono rodzin składających ślubowanie policjantów.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Jak prawidłowo wezwać pomoc? Jak czytać słupki drogowe

Szanowni obserwujący! W ostatnim czasie po raz kolejny mieliśmy do czynienia# ze zdarzeniami, których rzeczywista sytuacja była zupełnie inna, niż w treści otrzymanego zgłoszenia.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Rządowy Program "Klub". Trwa nabór

25 marca uruchomiony został elektroniczny nabór ofert/wniosków do udziału w tegorocznej #edycji Rządowego Programu Klub. Potrwa do 30 kwietnia do godz. 23:59:59.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Opera Nova w Bydgoszczy. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod IV krąg

Dla pozostawienia świadectwa dla potomnych akt erekcyjny budowy IV kręgu #Opery Nova umieszczono w szczelnej kapsule wraz ze zdjęciem makiety gmachu z 1962 roku, plakatem XXX Bydgoskiego Festiwalu Operowego oraz zdjęciami dokumentującymi bieżący stan budowy inwestycji.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Nieodpłatne szkolenie. Stowarzyszenia zwykle i kluby sportowe

W dniu 27 marca 2024 roku, organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego #uczestniczyły w nieodpłatnym szkoleniu pn. „Stowarzyszenia zwykłe, uczniowskie kluby sportowe oraz kluby sportowe” zorganizowanym przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

"Spotkanie z prawnikiem". Nieodpłatna pomoc prawna

W dniu 26 marca 2024 r. w świetlicy w Prądocinie odbył się kolejny wykład z cyklu# „Spotkanie z prawnikiem”, w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej zorganizowany przez Wydział Promocji Kultury i Sportu wraz z Bydgoskim Stowarzyszeniem Pomocy Prawnej.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)