Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:
28 marca 2024

"Bezpieczne UKW". Cykl spotkań ze studentami

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z wydziału prewencji bydgoskiej komendy miejskiej realizują cykl szkoleń #dla studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Składają się na nie wykłady na temat algorytmów postępowania w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika, jak również kurs pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy rozpoczęła cykl spotkań ze studentami i pracownikami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy w zakresie bezpieczeństwa pod wspólną nazwą "Bezpieczne UKW". Spotkania na rzecz bezpieczeństwa społeczności
UKW zostały zainaugurowane prelekcją policjanta wydziału prewencji bydgoskiej komendy na temat stosowania algorytmów
postępowania w przypadku wtargnięcia do budynku użyteczności publicznej uzbrojonego napastnika lub innych zagrożeń o podłożu terrorystycznym.

Ponadto około 40 studentek i pracownic oświaty rozpoczęło kurs pn. „Bezpieczna Kobieta". Szkolenie to prowadzone jest przez
policjantów Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od wielu lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Policyjni instruktorzy wychodzą na przeciw potrzebom zdobycia wiedzy w zakresie wykorzystania instytucji Obrony Koniecznej i Stanu Wyższej Konieczności i to nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Na zajęciach, które odbywają się na obiekcie UKW Panie zdobywają umiejętności wykorzystania prostych technik i zachowań obronnych, które w chwili zagrożenia zwiększą ich szansę na ochronę własnego zdrowia, a czasami nawet życia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 20 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)