Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:
08 lipca 2024

Pracowity weekend nad zalewem. Akcje policyjnych "wodniaków"

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W czasie minionego weekendu policjanci ogniwa wodnego# bydgoskiej komendy miejskiej, stacjonujący nad Zalewem Koronowskim, mieli pełne ręce roboty. Tylko w sobotę (06.07.2024) pomagali dwóm załogom jednostek pływających. Dzięki nim obie sytuacje zakończyły się szczęśliwie.

Od początku sezonu letniego bydgoskim "wodniakom" pracy nie brakuje. W trakcie minionego weekendu (5-7.07.2024) policjanci pełnili swoje służby na Zalewie Koronowskim, ale nie tylko.

Sobotnie ich zadania w dużej mierze determinował porywisty wiatr. Policjanci interweniowali wobec dwóch jednostek pływających, które miały kłopoty z kontynuowaniem swoich rejsów.

Zaczęło się w Tylnej Górze tuż po 19.00. Tam podczas patrolu akwenu policjanci zauważyli wystający znad trzcin maszt jachtu. Natychmiast popłynęli na miejsce. Na jachcie funkcjonariusze zastali cztery osoby wraz z psem. Na szczęście nic im się nie stało. Okazało się, że z uwagi na silne podmuchy wiatru sternik nie był w stanie samodzielnie wypłynąć z zarośli. W związku z tym została ona przez policjantów wyciągnięta, a następnie już samodzielnie załoga odpłynęła do portu.

Następna sytuacja miała miejsce tuż przed 22.00w Pieczyskach. Podczas patrolu „wodniacy” zauważyli załogę łodzi, która potrzebowała pomocy. Okazało się, że ich jednostka pływająca utknęła na mieliźnie, a zapadał już zmrok. Policjanci udzielili pomocy załodze wyciągając ją z mielizny po czym bezpiecznie odholowali do portu.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Ważnym aspektem bezpiecznego pływania jest pogoda. Bierzmy ją pod uwagę. Może ona w każdym momencie się zmienić.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)