Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:
08 listopada 2023

Kolejne pieniądze dla gminy. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

fot. pow.

fot. pow.

Do Urzędu Gminy Osielsko dotarły pozytywne informacje o otrzymaniu dofinansowania na inwestycje gminne.

Przyznano nam środki na zadania z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023. Oba składane w marcu projekty otrzymały dofinansowanie we wnioskowanej wysokości tj.:
- Budowa odcinków chodnika i poprawa BRD przy ul. Krakowskiej w Niwach - dofinansowanie 237 tys. 72 zł, wartość planowanych robót 296 tys. 340 zł. Zadanie jest w trakcie realizacji.

- Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Nowowiejskiej w Jarużynie - dofinansowanie 292 tys. zł, wartość planowanych robót 365 tys. zł. Realizacja zadania w roku 2024.

Otrzymaliśmy również środki na zadanie budowa ul. Orzechowej, ul. Długiej w Osielsku oraz ul. Rybinieckiej w Niwach. Wartość dofinansowania to 3 mln 580 tys. 800 zł, a planowana wartość zadania to 5 mln 968 tys. zł. Jest to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)