Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
15 maja 2026

Międzynarodowy Dzień Rolnika. "Święty Izydor wołkami orze"

fot. poglądowe

fot. poglądowe

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy #Dzień Rolnika. To Wspomnienie św. Izydora Oracza – patrona rolników i ludzi pracujących na roli.

Ludowe powiedzenie „Święty Izydor wołkami orze, a kto go prosi, temu pomoże” od pokoleń podkreśla znaczenie pracy rolników oraz szacunek dla ich codziennego trudu. Tego dnia szczególnie zwraca się uwagę na ogromny wysiłek, jaki osoby prowadzące gospodarstwa rolne wkładają w produkcję żywności. Ich obowiązki zaczynają się często już o świcie i kończą późnym wieczorem, a codzienna praca wymaga nie tylko wytrwałości, ale również wiedzy, doświadczenia i odpowiedzialności.

 

Oceń artykuł: 14 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się wyjątkowe #zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)