Dziś mamy 12 kwietnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 października 2018
Maksymilianowo

Na integrację wsi

fot. archiwum

fot. archiwum

Blisko połowę przyszłorocznego funduszu sołeckiego mieszkańcy Maksymilianowa przeznaczyli na różnego rodzaju festyny i koncerty mające pomóc w integracji wsi.

Na zebraniu wiejskim w Maksymilianowie sołtys Maksymilianowa Czesław Betyna poinformował mieszkańców, iż w przyszłym roku do podziału w ramach funduszu sołeckiego jest 57 947 zł. Sołtys przedstawił zaproponowany rozdział tych środków przygotowany przez radę sołecką:

- integracja (np.: koncerty, kabaret, festyn, dzień dziecka, piknik rodzinny) – 27 947 zł,

- zajęcia artystyczne i rozwojowe w świetlicy - 10 000 zł,

- zakup ławo-stołów do świetlicy z przeznaczeniem na organizację imprez plenerowych (4 komplety) - 2 000 zł,

- zakup parasola z podstawą i dwóch namiotów do świetlicy – 5 000 zł.

Pozostało do podziału 13 000 zł.

Jeden z mieszkańców zaproponował, aby dołożyć część z tej kwoty na zajęcia rozwojowe dla dzieci, np.: dalszy ciąg zajęć komputerowych - 7 000 zł. Natomiast sołtys wskazał, że resztę, czyli 6 000 zł należy przeznaczyć na urządzenia na placu zabaw na ul. Ptasiej. Za propozycją opowiedziało się 31 osób, czyli wszyscy będący na zebraniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)