Dziś mamy 24 lutego 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2024

Policjanci oddali hołd poległemu żołnierzowi. Cześć Jego pamięci!

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Punktualnie o godzinie 12.00 w województwie kujawsko - pomorskim i całej Polsce zawyły# policyjne syreny. Zatrzymaliśmy radiowozy oraz włączyliśmy sygnały. W ten sposób oddaliśmy hołd poległemu Żołnierzowi. Cześć Jego Pamięci!

W środę w samo południe w całym kraju zabrzmiały syreny policyjnych radiowozów na znak czci dla śp. sierż. Mateusza Sitka i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

Także w Bydgoszczy policjanci komendy wojewódzkiej i miejskiej, a także funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrkerorystycznego Policji włączyli się w akcję, jednocząc się w ten symboliczny sposób i funkcjonariuszami innych formacji mundurowych.

Sierżant Mateusz Sitek został śmiertelnie raniony nożem 28 maja podczas próby sforsowania zapory granicznej przez grupę mężczyzn. Mateusz Sitek służył w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Decyzją Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej został pośmiertnie odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 124 176

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Gdzie śpią nietoperze? Monitoring zimującej chiropterofauny

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony #Środowiska w Bydgoszczy w okresie styczeń-luty 2026 r., przeprowadzili monitoring hibernujących nietoperzy w obszarach Natura 2000: Cytadela Grudziądz, Forty w Toruniu i Zamek Świecie.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych #operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)
0

Józef Gruss. Bohater Armii Krajowej z regionu

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej #obchodzimy 14 lutego na pamiątkę 84. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w AK. Jedną z najważniejszych postaci podziemnej armii w Bydgoszczy był major Józef Gruss ps. „Stanisław”, „Józef”.

(czytaj więcej)
0

Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu

W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu# w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.

(czytaj więcej)