Dziś mamy 12 kwietnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 września 2018
Żołędowo

Powstanie tor speedrowerowy

Fot.archiwum

Fot.archiwum

Po wielkich perypetiach udało się wyłonić wykonawcę, który wybuduje tor do speedrowera w Żołędowie. Inwestycja będzie kosztowała ponad dwa razy więcej, niż pierwotnie planowano!

Jeszcze niedawno na zebraniu wiejskim w Maksymilianowie wójt Osielska Wojciech Sypniewski narzekał, że budowa parkingu przy Szkole Podstawowej w Maksymilianowie nie może ruszyć, gdyż uzależniona jest od budowy toru speedrowerowego. - W ramach zadaniach planuje się budowę parkingu po wybudowaniu toru speedroweru w Żołędowie. W dniu 5 stycznia 2018 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę parkingu. Ogłoszono trzy postępowania przetargowe na budowę toru speedroweru, na które nikt nie złożył oferty – wyjaśnił wójt Sypniewski.

W końcu 28 sierpnia udało się przetarg rozstrzygnąć na budowę toru. Złożono tylko jedną ofertę! „Wygrało” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX z Bydgoszczy, które zaproponowało, że wykona inwestycję za prawie 626 tys. zł. Na swe prace MAX daje cztery lata gwarancji. Co ciekawe pierwotnie gmina planowała wyłożyć jedynie 270 tys. zł. Dlatego na środowej sesji (12 września) znowelizowano budżet, i dołożono 356 tys. zł do inwestycji - tak by móc wyłonić firmę.

Termin zakończenia prac określono na 10 grudnia.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)