Dziś mamy 30 lipca 2026, czwartek, imieniny obchodzą:
23 lipca 2026

„STOP brawurowej jeździe”. Mundurowi ujawnili setki nieprawidłowości

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. #„STOP brawurowej jeździe na rowerze i hulajnodze”, podczas których ujawnili 899 wykroczeń rowerzystów i 208 wykroczeń kierujących hulajnogami elektrycznymi. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie niebezpiecznych zachowań osób poruszających się rowerami i hulajnogami elektrycznymi.

Podczas wczorajszych działań (22.07.2026) funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących rowerami i hulajnogami elektrycznymi. Kontrole obejmowały między innymi sposób poruszania się po drogach dla rowerów i chodnikach, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, respektowanie pierwszeństwa przejazdu, korzystanie z kasku, a także przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci reagowali również na zachowania stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu, takie jak brawurowa jazda, przewożenie pasażerów na hulajnogach elektrycznych, korzystanie z telefonu podczas jazdy czy poruszanie się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Działania miały nie tylko charakter kontrolny, ale również edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali użytkownikom rowerów i hulajnóg o obowiązujących przepisach oraz apelowali o wzajemny szacunek i rozwagę na drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. Szczególny nacisk położono na konieczność dostosowania prędkości do warunków oraz bezpieczeństwa pieszych, którzy są najbardziej narażeni na skutki nieodpowiedzialnych zachowań.

Podczas działań policjanci ujawnili 899 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i 208 wykroczeń kierujących hulajnogami elektrycznymi. Najczęstszym wykroczeniem rowerzystów była jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych, natomiast głównym „grzechem” kierujących hulajnogami elektrycznymi była jazda z prędkością większą niż zbliżona do prędkości pieszego. Mundurowi ujawnili również 3 osoby, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.

Hulajnoga i rower to nie zabawki, a uczestnictwo w ruchu drogowym to ogromna odpowiedzialność. Policja apeluje o zdrowy rozsądek, wzajemny szacunek i bezwzględne przestrzeganie przepisów, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

materiał: kom. Remigiusz Rakowski

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Lipiec 1943 roku na Wołyniu. Skutki pogromów

Rzeź dokonana na Polakach przez nacjonalistów# ukraińskich w lipcu 1943 r. w województwie wołyńskim to fragment trwającej kilka lat tzw. zbrodni wołyńskiej, uznawanej przez prawników i historyków za ludobójstwo. Ten jeden wybrany do opisu miesiąc stanowił jej apogeum. Przebieg i sposób dokonania zbrodni odzwierciedlał planowość, organizację i bezwzględność procesu depolonizacji ziem zamieszkanych wspólnie przez Polaków i Ukraińców.

(czytaj więcej)
0

Od trawnika do łąki kwietnej. Powrót do natury

Kolorowe, pełne życia i przyjazne# zapylaczom. Łąki kwietne coraz częściej zastępują tradycyjne trawniki przy siedzibach nadleśnictw i innych obiektach Lasów Państwowych. To działanie wspierające różnorodność biologiczną, retencję wody i ochronę owadów zapylających.

(czytaj więcej)
0

Wypełniają słowa przysięgi. Oddali krew potrzebującym

W dniu 23 lipca Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz kolejny wykazało się postawą godną naśladowania. Zgodnie ze słowami roty przysięgi wojskowej: „…w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić…” żołnierze oddali krew dla osób najbardziej jej potrzebujących.

(czytaj więcej)
0

Skarbnica witamin. Maliny - wyjątkowy smak lata

Rozpoczął się sezon na maliny# – jedne z najbardziej wyczekiwanych owoców lata. To doskonała wiadomość dla miłośników świeżych, soczystych i aromatycznych owoców. Właśnie teraz maliny są najsmaczniejsze, a ich dostępność sprawia, że można cieszyć się nimi każdego dnia. To idealny moment, aby włączyć je do swojej diety i korzystać z ich licznych właściwości zdrowotnych.

(czytaj więcej)