Dziś mamy 24 stycznia 2026, sobota, imieniny obchodzą:
23 stycznia 2026

Akcja policji na S5. Sprawdzano zachowanie bezpiecznej odległości

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili #działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach szybkiego ruchu. Tym razem mundurowi sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązku zachowania bezpiecznego odstępu między pojazdami na bydgoskim odcinku drogi ekspresowej S-5.

Do przeprowadzonych na drodze ekspresowej S-5 22.01.2026 roku działań, bydgoscy policjanci wykorzystywali urządzenie pomiarowe TruCAM II, wyposażone w funkcję DBC (Distance Between Cars). Ta funkcja umożliwia precyzyjny pomiar odległości pomiędzy pojazdami poruszającymi się drogą ekspresową. Sprzęt ten pozwala na rejestrowanie obrazu oraz przekazywanie materiału dowodowego do patrolu znajdującego się na kolejnym odcinku trasy. Tam policjanci zatrzymują kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i pokazują im zarejestrowane wykroczenie na ekranie terminala.

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 8 wykroczeń polegających na niezachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami. Na pięciu sprawców policjanci nałożyli mandaty karne, natomiast trzech kierujących pouczyli.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na drogach szybkiego ruchu kierowca jest zobowiązany do utrzymania minimalnej odległości od poprzedzającego pojazdu, wynoszącej co najmniej połowę aktualnej prędkości wyrażonej w metrach. Oznacza to, że jadąc z prędkością 100 km/h należy zachować minimum 50 metrów odstępu, a przy 120 km/h – co najmniej 60 metrów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i stosowanie się do przepisów. Zachowanie odpowiedniej odległości znacząco zwiększa szanse na bezpieczną reakcję w sytuacjach nagłych i realnie wpływa na bezpieczeństwo podróżujących.

autor/publikacja: sierż. szt. Jakub Skrzypek

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas

Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.

(czytaj więcej)
0

Chcesz wzmocnić organizm. Warto sięgnąć po imbir.

Zima to czas, kiedy nasz organizm jest szczególnie #narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.

(czytaj więcej)
0

"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków

Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.

(czytaj więcej)
0

Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)