Dziś mamy 12 kwietnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 września 2018

Bezpieczna droga z polfinkiem w Osielsku

Fot. KMP Bydgoszcz

Fot. KMP Bydgoszcz

7 września policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy kontynuując rozpoczętą na początku września# akcję „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” udali się do Szkoły Podstawowej w Osielsku, by porozmawiać z uczniami.

Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami i omówili z nimi najważniejsze zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. W działaniach uczestniczył Polfinek - maskotka kujawsko-pomorskiej policji, który towarzyszył dzieciom w zdobywaniu praktycznych umiejętności podczas przechodzenia przez ulicę na przejściu dla pieszych.

Przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Dariusz Porbes w ramach prowadzonej akcji rozdał najmłodszym elementy odblaskowe oraz uświadomił jak ważne jest korzystanie z nich na co dzień.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, a w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo i Tato - PAMIĘTAJ - dziecko naśladuje Wasze zachowania więc dajcie mu dobry przykład.

materiał: mł.asp. Sebastian Rink,
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)