"Bezpieczny rowerzysta" w Bydgoszczy i powiecie. Podsumowanie działań(film)

fot. KMP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci, przy współpracy z #Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, dołączyli do wojewódzkich działań pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta” ukierunkowanych na bezpieczeństwo cyklistów. Wykorzystali do tego system monitoringu ITS na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Marszałka Focha i Gdańskiej w Bydgoszczy.
Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków atmosferycznych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, a przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec cyklistów.
Wczoraj (27.03.2025) bydgoscy policjanci dołączyli do wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie rowerzystów, prawidłowe wyposażenie ich pojazdów oraz trzeźwość, ale również na zachowanie kierowców pojazdami wobec jednośladów. Przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Marszałka Focha i Gdańskiej w Bydgoszczy.
W trakcie działań policjanci ujawnili 97 rowerzystów, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Najczęstszymi powodami kontroli była jazda po chodniku – takich przypadków policjanci ujawnili 34 oraz jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych – 30 przypadków. Pozostałe wykroczenia to między innymi jazda bez wymaganych świateł lub też z takimi, które są niesprawne technicznie albo korzystanie z telefonu podczas jazdy.
Mundurowi ujawnili również naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami wobec rowerzystów. Takich przypadków było 14.
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w miejscach, gdzie mogą pojawiać się rowerzyści. Przypominamy, że cyklista nie ma żadnej ochrony w zderzeniu z samochodem. Nawet drobna kolizja może zakończyć się dla niego poważnymi obrażeniami. Zwracajmy uwagę na przejazdy dla rowerów, zachowujmy bezpieczne odstępy podczas wyprzedzania i respektujmy pierwszeństwo. Wspólnie możemy zadbać o to, by każdy użytkownik drogi dotarł bezpiecznie do celu.
materiał: asp. Krzysztof Bratz / KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła 249 tysięcy złotych
- „Trzeźwy poranek i trzeźwa autostrada". Skontrolowano 543 kierujących
- Pożar na nasypie kolejowym. Podpalenie główną przyczyną
- Kolizja dwóch samochodów. Służby ratunkowe w akcji
- Nie ustąpił pierwszeństwa. Dostawczym wjechał w przejście podziemne
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!