Apel strażaków z OSP Gościeradz o wsparcie szkolenia psa
Kupisz karmę – wesprzesz Loco!

fot. OSP Gościeradz
Do dalszego szkolenia psa Loco, strażacy z Gościeradza potrzebują pieniędzy. I mają sposób by je pozyskać.
Krok po kroku strażacy z Gościeradza zbliżają się do kolejnego ważnego wydarzenia w ich jednostce – utworzenia zespołu poszukiwawczo-ratowniczego – przewodnika z psem. Zalążkiem zespołu jest druhna Regina i pies Loco. We wrześniu pies pomyślnie przeszedł sesję egzaminacyjną PSP dla psów ratowniczych i zdał egzamin terenowy klasy "0". Była to dopiero próba, której pozytywne przejście, pozwala w następnym kroku, przystąpić do egzaminu klasy "1" i uzyskać certyfikację uprawniającą do udziału w poszukiwaniach osób zaginionych w terenach otwartych.
Loco potrzebuje wsparcia w finansowaniu dalszego szkolenia. - Loco szkoli się do poszukiwań w terenach otwartych techniką tzw "górnego wiatru". Czyli rewiruje określony teren i szuka w powietrzu zapachu żywego człowieka. Nie potrzebuje do tego nawęszać wcześniej przedmiotu osobistego poszukiwanego. Wskaże po prostu obecność każdej żywej osoby – informują druhowie z OSP w Gościeradzu. - Na tą chwilę przygotowujemy się do egzaminu na wiosnę. Jak wszystko dobrze pójdzie, to zyskamy uprawnienia do udziału w akcjach poszukiwawczych - dodają.
Póki co szkolenie i utrzymanie psa spoczywa na jego przewodniczce, a jest bardzo kosztowne. Stąd pomysł na sprzedaż karmy, z której dochód przeznaczamy na ten cel. Jest także możliwość wpłaty darowizny na konto OSP Gościeradz.
Czytaj również
- XXII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Szczegóły konkursu
- Puchar Polski Strongman. Rywalizacja zawodników z czołówki kraju
- Warsztaty dla rodziców, opiekunów, pedagogów i psychologów. Sprawdź
- Nowy filar w Programie Aktywna Szkoła. Poznaj najważniejsze zasady udziału
- Konkursy dla organizacji pozarządowych. Otwarty konkurs ofert
Dodaj komentarz
Nowi mistrzowie w żołnierskim wieloboju. II edycja mistrzostw WOT

W dniach 14-16 lutego 2025 r. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowało drugą edycję mistrzostw WOT w wieloboju żołnierskim. W zawodach udział wzięło blisko 150 Terytorialsów reprezentujących 20 Brygad Obrony Terytorialnej oraz drużyna z CSWOT.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Kota - 17 lutego. Jak rozpoznać, czy jest szczęśliwy?

Przypadający na 17 lutego Światowy #Dzień Kota to doskonała okazja do celebracji więzi między ludźmi i kocimi przyjaciółmi, a także na poszerzanie naszej wiedzy na temat tych czworonożnych towarzyszy. Jako opiekunowie zawsze chcemy mieć pewność, że nasze koty są szczęśliwe. Jak poznać, czy nasz pupil jest zadowolony z życia? Podpowiadamy – oto 7 oznak, że nasz kot jest szczęśliwy.
(czytaj więcej)Walentynki. Idealny moment, by zakochać się w zupełnie nowych smakach

Nieistotne czy tegoroczne walentynki #planujemy spędzić w parze, czy samotnie – ważne, aby tego dnia znaleźć czas na delektowanie się tym, co lubimy najbardziej. Święto zakochanych to także doskonała okazja by spróbować czegoś, na co do tej pory brakowało nam odwagi lub sprzyjających okoliczności. Być może zakochamy się w zupełnie nowych smakach, a z niektórymi składnikami lub przyprawami zwiążemy się na długie lata.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!