Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
18 października 2022

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

13 października br. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji Andrzej Kubiak oraz członkowie: Bogusław Dudziak oraz Ewelina Leśniewska nagrodziła czterech autorów w kategorii fotograficznej oraz dwóch w kategorii filmowej.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Kategoria fotograficzna:

I miejsce - „Szkoła muzyczna I st. Im. Fryderyka Chopina  w Solcu Kujawskim” - Pan Sławomir Kołtuński  z Solca Kujawskiego,
II miejsce – „Spójrz jaki piękny – dwór w Wojnowie” - Pani Dominika Szpojda z Sicienka
III miejsce - „Zabytkowy dom nr 10 w Przyłubiu” – Pani Klaudyna Zalewska z Solca Kujawskiego.

Wyróżnienie:
„Kościół św. Andrzeja Boboli w Sicienku” - Pan Radosław Migdalski z Kruszyna.

W kategorii filmowej:

Wyróżnienie:
- Kacper Jagielski z Koronowa za przygotowanie filmu pn. „Ecclesia Sancte annae - Łąsko Wielkie”,
- Radosław Migdalski z Kruszyna pn. „XIX wieczny Zespół pałacowo-parkowy w Kruszynie”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno, wartość historyczną, unikatowość oraz promocję zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Bydgoskiego.  Na konkurs w kategorii fotograficznej wpłynęło w tym roku 36 prac, z czego 5 prac ze względów formalnych zostało odrzuconych. W przypadku kategorii filmowej wpłynęły 2 prace.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane fotografie i filmy. Uczestnikom życzymy samych dobrych ujęć.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

I miejsce I miejsce

II miejsce II miejsce

III miejsce III miejsce

Wyróżnienie Wyróżnienie

Oceń artykuł: 59 69

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)