Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”. Ujawniono liczne wykroczenia
fot. KMP Bydgoszcz
W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci #bydgoskiej „drogówki" przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. W czasie akcji funkcjonariusze bacznie przyglądali się zachowaniom zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami.
W miniony piątek (23.01.2026) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili kontrole w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków, a także w rejonach przejść dla pieszych.
Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. W przypadku zderzenia z pojazdem to właśnie piesi są najbardziej narażeni na poważne obrażenia lub utratę życia.
Podczas działań policjanci ujawnili 30 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Na 23 z nich mundurowi nałożyli mandaty karne, natomiast 7 pouczyli.
Funkcjonariusze odnotowali również 8 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W tej grupie 2 osoby zostały ukarane mandatami, a wobec 6 zastosowano pouczenia.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, wzajemny szacunek oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. Tylko odpowiedzialne zachowanie pieszych i kierujących może realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na bydgoskich drogach.
materiał: sierż. szt. Jakub Skrzypek
Czytaj również
- Razem przeciw mrozom. Policja, PCK i Straż Miejska niosą pomoc
- 19-latek wyciągnięty z Brdy. Pomimo udzielonej pomocy zmarł
- Mężczyzna spadł z wysokości. Jego życia nie udało się uratować
- Policjanci dbali o bezpieczeństwo. Nie obyło się bez incydentów
- Zderzenie na S10. Szybka interwencja służb ratunkowych
Dodaj komentarz
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)Chcesz wzmocnić organizm. Warto sięgnąć po imbir.
Zima to czas, kiedy nasz organizm jest szczególnie #narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dzień Kryptologii. Złamali szyfr niemieckiej Enigmy
Dzień Kryptologii (25 stycznia)# to dzień poświęcony ludziom, którzy wygrywali intelektem — polskim kryptologom z Biura Szyfrów, którzy jako pierwsi złamali szyfr niemieckiej Enigmy.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!