Dziś mamy 10 stycznia 2026, sobota, imieniny obchodzą:
09 stycznia 2026

Pożar mieszkania. Rozszczelnił się piec kaflowy

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy #Toruńskiej w Solcu Kujawskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe.
Zgłoszenie do OSP w Solcu Kujawskim wpłynęło w niedzielę, 4 stycznia 2026 roku po godz. 23. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z naszej OSP oraz jeden z JRG SP PSP Bydgoszcz.
 
Jeszcze przed przyjazdem strażaków przybyli na miejsce ratownicy medyczni oraz patrol policji udali się do wskazanego mieszkania, gdzie wygasili palący się piec i ewakuowali lokatorów.
 
Po przyjedzie na miejsce zastępów straży pożarnej przystąpiono do rozpoznania, które wykazało rozszczelnienie pieca kaflowego.
Konieczne okazało się rozebranie całego pieca z uwagi na przedostanie się wysokiej temperatury na drewniane deski konstrukcyjne.
 
Po wykonaniu prac rozbiórkowych sprawdzono cały budynek pod kątem obecności tlenku węgla. Czujnik nie wykazał obecności trującego gazu w powietrzu w związku z czym lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. Działania na miejscu zdarzenia zakończono po godz. 1.
 
Materiał: OSP Solec Kujawski
Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Przewlekła choroba nerek. W początkowej fazie nie daje objawów

Nerki pełnią kluczowe funkcje w organizmie #człowieka, tj. wydalniczą, wydzielniczą, metaboliczną. Odpowiadają za filtrowanie krwi od produktów przemiany materii, regulację gospodarki wodno-elektrolitowej, równoważenie poziomu ciśnienia krwi, aktywację witaminy D oraz produkcję hormonów stymulujących powstawanie czerwonych krwinek.

(czytaj więcej)
0

Co zrobić z choinką po świętach? Bez szkody dla środowiska

Święta i Nowy Rok już dawno za nami, choinka wygląda# coraz marniej, a jej igły zaczynają sypać się na podłogę. Dlatego najwyższy czas się jej pozbyć. Jak to zrobić, żeby było ekologicznie i bez szkody dla środowiska?

(czytaj więcej)
0

Przygotowują się do ochrony granic. Kurs zakończony

W dniach od 15 do #19 grudnia Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej we współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadziło kurs taktyki i technik interwencji z użycia środków przymusu bezpośrednio (ŚPB) dla żołnierzy WOT. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z terenu całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Opieka nad zwierzętami podczas mrozów. O co należy zadbać?

GLW przypomina o podstawowych zasadach opieki #nad zwierzętami podczas mrozów.

(czytaj więcej)