„Mogę więcej”. Gala konkursu matematycznego

fot. pow.
W poprzednim tygodniu (19.04.2023 r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Dobrczu odbyła się uroczystość podsumowująca drugą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”.
Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych, integracja środowisk szkolnych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów klas młodszych.
Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Borównie, Kotomierzu, Osielsku, Wudzynie i Żołędowie. W konkursie brali udział również uczniowie ze szkoły w Dobrczu. Łącznie wzięło w nim udział 181 uczniów. W czasie konkursu rozwiązywane były zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej oraz zadania nietypowe.
Na uroczystej gali gościliśmy Panią Kierownik Referatu Oświaty Gminy Dobrcz - Annę Kutkowską, Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu - Agnieszkę Kawińską, Panią Edytę Eisert reprezentującą Radę Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Państwa Magdalenę i Krzysztofa Szperkowskich reprezentujących Fundację Polską.
W gronie finalistów znaleźli się uczniowie, którzy rozwiązali test na poziomie minimum 65%, czyli uzyskali co najmniej 42 punkty.
W kategorii uczniów klas drugich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Natan Remus z Wudzyna
- II miejsce ex aequo zajęli Franciszek Tomaszewski z Wudzyna i Franciszek Szymański z Osielska
- III miejsce zajęła Oliwia Sybila z Dobrcza
- wyróżnienia otrzymali: Sara Kosecka z Żołędowa, Adam Niezgódka z Żołędowa, Kacper Wielewicki z Wudzyna, Alexander Eisert z Dobrcza
W kategorii uczniów klas trzecich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajął Jakub Jach z Żołędowa
- II miejsce zajął Olgierd Basiński z Kotomierza
- III miejsce zajął Michał Pruski z Osielska
- wyróżnienia otrzymali: Barbara Arczyńska z Wudzyna, Cezary Nowak z Borówna, Filip Szymański z Osielska, Klara Wąs z Osielska, Kacper Koszucki z Dobrcza, Ewa Gaweł z Żołędowa.
Serdecznie gratulujemy!
Sponsorami nagród byli: Pani Dyrektor Agnieszka Kawińska, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Fundacja Polska, Sztuka Rodzinna.
Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk. Można jej nie rozumieć, co w konsekwencji przekłada się na to, że wielu uczniów jej nie lubi, ale nie ulega wątpliwości, że stanowi ogromną część naszego życia i dlatego nie ma przed nią ucieczki. Cieszymy się, że uczniowie klas młodszych nie uciekają przed matematyką. Wielu z nich wychodzi jej naprzeciw i wita ją z uśmiechem. Liczymy na to, że kolejna edycja konkursu również będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.
Materiał: Paulina Kapsa, Joanna Stawska
Źródło: UG Dobrcz
Galeria







Czytaj również
- Wojewódzki Konkurs "Wszystko gra". Wyróżnienie dla Kacpra
- Finał V Turnieju Baśniowego. Uczniowie wykazali się wiedzą
- Uroczyste obchody w ZSZ Koronowo. 27. rocznica nadania szkole imienia generała
- Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt
- SP Białe Błota Mistrzami Powiatu w Piłce Ręcznej! Rywalizowało pięć drużyn
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Franciszek Szymańśki, w dniu 30-04-2024 15:46:22 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!