Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

fot. Powiat Bydgoski
I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!
Inauguracyjne posiedzenie VI kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce 15 lutego br. w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Delegaci i ich stali zastępcy otrzymali listy gratulacyjne podpisane przez Marszałka p. Piotra Całbeckiego. Uroczystego wręczenia gratulacji dokonał p. Sławomir Kopyść – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Celem działalności Sejmiku jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, integracja sektora pozarządowego, angażowanie w życie publiczne wszystkich jego podmiotów oraz wypracowywanie rozwiązań z zakresu wspierania społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie procesu ich wdrażania oraz tworzenie i utrzymywanie sprawnego systemu komunikacji pomiędzy organizacjami działającymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
W skład Sejmiku wchodzą przedstawiciele sektora pozarządowego powiatów ziemskich i grodzkich województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele organizacji sieciowych działających na terenie naszego województwa. Obecnie w Sejmiku społecznie pracuje 40 reprezentantów organizacji pozarządowych.
Podczas pierwszego posiedzenia wyłonieni w powiatach reprezentanci struktur trzeciego sektora wybrali spośród siebie przewodniczącego i prezydium Sejmiku VI kadencji.
Wyniki tajnego głosowania przedstawiają się następująco:
- Ewa Klimaszewska-Antos – przewodnicząca (powiat radziejowski),
- Barbara Mońko-Juraszek – wiceprzewodnicząca (powiat toruński),
- Ryszard Ulatowski – wiceprzewodniczący (powiat żniński),
- Monika Żydek – sekretarz (powiat nakielski),
- Natalia Bator-Kunikowska – członek (m. Grudziądz),
- Ewelina Brodzińska – członek (m. Włocławek),
- Daniel Brożek – członek (przedstawiciel organizacji sieciowej).
Pod znakiem dyskusji nt. głównych kierunków pracy oraz powołania zespołów stałych upłynęło II posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji, które odbyło się 5 marca br. w Toruniu.
Podczas marcowego posiedzenia Sejmik debatował nad zadaniami, których realizacji w pierwszej kolejności powinien się podjąć, a także nad współpracą z władzami samorządowymi. Priorytetem dla Sejmiku jest upowszechnianie informacji wśród organizacji pozarządowych województwa kujawsko-pomorskiego o jego istnieniu i podejmowanych przez niego działaniach. Sejmik dąży do tego, by lokalne organizacje – za jego pośrednictwem – mogły przedstawiać swoje potrzeby czy spostrzeżenia Sejmikowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który ma wpływ na programy/strategie wojewódzkie służące m.in. realizacji ponadlokalnych i regionalnych celów społecznych, kulturalnych, zdrowotnych, edukacyjnych.
Sporo czasu Sejmik poświęcił na przedyskutowanie tematu stałych komisji, które mają służyć realizacji jego celów i zadań. Ostatecznie powołane zostały trzy zespoły, tj.
- zespół odpowiedzialny za promocję i współpracę z organizacjami pozarządowymi;
- zespół odpowiedzialny za wydawanie rekomendacji i opiniowanie aktów prawnych;
- zespół zajmujący się potrzebami seniorów i osób z niepełnosprawnością.
Do ich członków należeć będzie podejmowanie różnorodnych inicjatyw z ramienia Sejmiku.
Kolejne posiedzenie Sejmiku odbędzie się 7 czerwca 2024 r.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z członkami Sejmiku, będącymi przedstawicielami danego powiatu/ miasta/ organizacji sieciowej, i współpracy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Powiat bydgoski reprezentują:
Grzegorz Kruk
Liga Obrony Kraju Stowarzyszenie Biuro Kujawsko- Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego
gk.1955@interia.pl
Radosław Migdalski
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Dobry Start
migdalski.radek@gmail.com
Informacje nt. działalności Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego znaleźć można m.in. na fanpage'u Sejmiku
https://www.facebook.com/profile.php?id=100067930387108 oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/.../prezydium-sejmiku...
Materiał: Powiat Bydgoski
Czytaj również
- Inauguracja nowego gremium. Będą wspierać władze powiatu
- 15. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uczczono pamięć o ofiarach
- Szkolenie w siedzbie Starostwa. Zagrożenia "prania pieniędzy"
- 20. rocznica śmierci Jana Pawła II. Złożono kwiaty pod pomnikiem
- Kolejne spotkanie z włodarzami gmin. Analizowano transport publiczny
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!