Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2024

Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!

Inauguracyjne posiedzenie VI kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce 15 lutego br. w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Delegaci i ich stali zastępcy otrzymali listy gratulacyjne podpisane przez Marszałka p. Piotra Całbeckiego. Uroczystego wręczenia gratulacji dokonał p. Sławomir Kopyść – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem działalności Sejmiku jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, integracja sektora pozarządowego, angażowanie w życie publiczne wszystkich jego podmiotów oraz wypracowywanie rozwiązań z zakresu wspierania społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie procesu ich wdrażania oraz tworzenie i utrzymywanie sprawnego systemu komunikacji pomiędzy organizacjami działającymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W skład Sejmiku wchodzą przedstawiciele sektora pozarządowego powiatów ziemskich i grodzkich województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele organizacji sieciowych działających na terenie naszego województwa. Obecnie w Sejmiku społecznie pracuje 40 reprezentantów organizacji pozarządowych.

Podczas pierwszego posiedzenia wyłonieni w powiatach reprezentanci struktur trzeciego sektora wybrali spośród siebie przewodniczącego i prezydium Sejmiku VI kadencji.

Wyniki tajnego głosowania przedstawiają się następująco:
- Ewa Klimaszewska-Antos – przewodnicząca (powiat radziejowski),
- Barbara Mońko-Juraszek – wiceprzewodnicząca (powiat toruński),
- Ryszard Ulatowski – wiceprzewodniczący (powiat żniński),
- Monika Żydek – sekretarz (powiat nakielski),
- Natalia Bator-Kunikowska – członek (m. Grudziądz),
- Ewelina Brodzińska – członek (m. Włocławek),
- Daniel Brożek – członek (przedstawiciel organizacji sieciowej).

Pod znakiem dyskusji nt. głównych kierunków pracy oraz powołania zespołów stałych upłynęło II posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji, które odbyło się 5 marca br. w Toruniu.

Podczas marcowego posiedzenia Sejmik debatował nad zadaniami, których realizacji w pierwszej kolejności powinien się podjąć, a także nad współpracą z władzami samorządowymi. Priorytetem dla Sejmiku jest upowszechnianie informacji wśród organizacji pozarządowych województwa kujawsko-pomorskiego o jego istnieniu i podejmowanych przez niego działaniach. Sejmik dąży do tego, by lokalne organizacje – za jego pośrednictwem – mogły przedstawiać swoje potrzeby czy spostrzeżenia Sejmikowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który ma wpływ na programy/strategie wojewódzkie służące m.in. realizacji ponadlokalnych i regionalnych celów społecznych, kulturalnych, zdrowotnych, edukacyjnych.

Sporo czasu Sejmik poświęcił na przedyskutowanie tematu stałych komisji, które mają służyć realizacji jego celów i zadań. Ostatecznie powołane zostały trzy zespoły, tj.
- zespół odpowiedzialny za promocję i współpracę z organizacjami pozarządowymi;
- zespół odpowiedzialny za wydawanie rekomendacji i opiniowanie aktów prawnych;
- zespół zajmujący się potrzebami seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Do ich członków należeć będzie podejmowanie różnorodnych inicjatyw z ramienia Sejmiku.
Kolejne posiedzenie Sejmiku odbędzie się 7 czerwca 2024 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z członkami Sejmiku, będącymi przedstawicielami danego powiatu/ miasta/ organizacji sieciowej, i współpracy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Powiat bydgoski reprezentują:

Grzegorz Kruk

Liga Obrony Kraju Stowarzyszenie Biuro Kujawsko- Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego

gk.1955@interia.pl

Radosław Migdalski

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Dobry Start

migdalski.radek@gmail.com

Informacje nt. działalności Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego znaleźć można m.in. na fanpage'u Sejmiku

https://www.facebook.com/profile.php?id=100067930387108 oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/.../prezydium-sejmiku...

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 9 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)