Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:
09 lipca 2025

Przeładowany pojazd. W takim stanie nie mógł dalej jechać

fot. WITD

fot. WITD

Zatrzymany przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji # Transportu Drogowego pojazd do przewozu ładunków, zarejestrowany jako tzw. bus towarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, ważył ponad 8 ton. W takim stanie nie mógł dalej jechać.

W dniu 3 lipca br. na bydgoskim odcinku krajowej „osiemdziesiątki” partol Inspekcji Transportu Drogowego zauważył towarowego busa, którego sposób jazdy wskazywał, że może być przeładowany.

Po sprowadzeniu na stanowisko ważenia pojazdów przy ul. Grunwaldzkiej pojazd został zważony. Wyniki pomiaru zaskoczyły samych inspektorów, bowiem pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 3500 kg ważył aż 8200 kg. Pojazd ten mógł przewozić ładunki o maksymalnej masie 520 kg, a tymczasem umieszczono na nim towary spożywcze ważące 5220 kg – co oznacza ponad 10-krotne przekroczenie jego dopuszczalnej ładowności. W takim stanie pojazd nie mógł dalej poruszać się po drogach, ponieważ stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowca został zobligowany do rozładowania nadwyżki przewożonych towarów, co wiązało się z przeładowaniem ich na kilka innych pojazdów. Wcześniej szofer otrzymał wysoki mandat karny z tytułu poruszania się w ruchu drogowym pojazdem o przekroczonej dopuszczalnej masie całkowitej i dopuszczalnej ładowności.

Kodeks drogowy przewiduje w takich przypadkach mandat karny dla kierującego w wysokości do 3000 zł. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy na co dzień kontrolują duże ciężarówki, swoja uwagę zwracają także na mniejsze pojazdy przystosowane do przewozu ładunków, pilnując aby nie były one przeładowywane.


Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)