Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
27 marca 2024

Osielsko kadencji 2018-2024r. Ostatnia Sesja Rady Gminy

fot. Gmina Osielsko

fot. Gmina Osielsko

Wczoraj, 26 marca 2024 r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Osielsko kadencji# 2018-2024. Obrady przebiegały według przyjętego porządku. Podjęto kolejne ważne uchwały, szczególnie w zakresie planów zagospodarowania przestrzennego. Wójt Gminy Wojciech Sypniewski i Przewodniczący Rady Gminy Benedykt Leszczyński złożyli na ręce dyrektorów jednostek organizacyjnych podziękowania za współpracę wszystkim pracownikom samorządowym.

Podziękowania otrzymali sołtysi i wszyscy radni, wśród których troje zdecydowało się na „samorządową emeryturę” i nie złożyli swoich kandydatur na kolejną kadencję: pan Cichański Konrad, pani Ratuszna Iwona i pan Różański Andrzej.

Za bardzo dobrą pracę merytoryczną, za czuwanie nad poprawnością przygotowywanych uchwał podziękowano sekretarz gminy Marii Domańskiej. Wiesławie Klimek wręczono dyplom za wzorowe prowadzenie i obsługę Biura Rady Gminy. Przemysławowi Michnie dziękowano za obsługę techniczną obrad. W atmosferze wzajemnych podziękowań podkreślano, że Rada Gminy w czasie kadencji 2018-2024 pracowała bardzo aktywnie i intensywnie wypracowując kolejne kompromisy i plany dla Gminy Osielsko.

To była trudna kadencja – wspomniał Benedykt Leszczyński – Czasy pandemii, kiedy sesje były prowadzone zdalnie i trzeba było się odpowiednio zorganizować, potem wojna w Ukrainie. Te historyczne zdarzenia sprawiają, że ta kadencja na długo pozostanie w pamięci.

Materiał: Gmina Osielsko

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)