"Słowianie - ludzie słowa". Podróż w głąb historii i kultury

fot. Bogdan Łabęcki/Koronowo
Zapraszamy na prelekcję prowadzoną przez Tomasza J. Kosińskiego – autora# i badacza słowiańskiego dziedzictwa. Wykład pt. "Słowianie - ludzie słowa" to fascynująca podróż w głąb historii i kultury naszych przodków. Dowiedz się więcej o pochodzeniu i znaczeniu nazw "Słowianie" oraz "Polacy".
Dziedziniec Punktu Informacji Turystycznej przy Rynku Miejskim, Plac Zwycięstwa 22 w Koronowie.
Wstęp wolny! Wtorek, 30 lipca, godzina 19:30.
Podczas spotkania:
- Poznasz kim byli nasi przodkowie i jakie jest ich dziedzictwo.
- Zrozumiesz różnice między terminami "Słowianie" i "Sławianie".
- Usłyszysz o innych nazwach, jakimi określano naszych przodków.
- Rozwiejemy mity związane z etnonimem "Słowianie" i wyjaśnimy, dlaczego nie powinien być on kojarzony z terminem "niewolnik".
Autor wytłumaczy, kim byli nasi przodkowie, omówi pokrótce ich dzieje i dziedzictwo, a także wyjaśni, czy należy używać zwrotu Słowianie czy Sławianie.
Przykładowe podobne spotkanie w linku poniżej, więc mowa o sprawach niesamowitych. Czy wiedzieliście, że to my dawaliśmy nazwy Grekom, Rzymianom czy Anglikom?
Słowianie byli ludźmi wolnymi, równymi wobec siebie i innych, żyjącymi w zgodzie z Naturą".
Tomasz Józef Kosiński (ur. 04.08.1970 w Kielcach). Politolog, pasjonat antropologii kultury i etnogenetyki. Członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Społecznik, organizator imprez kulturalnych i projektów edukacyjnych, popularyzator wiedzy, trener szkoleń, regionalista, przedsiębiorca, redaktor, wydawca, publicysta. Znany badacz Słowiańszczyzny i autor książek popularnonaukowych.
Publikacje:
- Rodowód Słowian (13.09.2017)
- Słowiańskie skarby. Tajemnice zabytków runicznych z Retry (19.04.2018)
- Runy słowiańskie (11.04.2019)
- Bogowie Słowian. Bóstwa, biesy i junacy (28.11.2019)
- Wiara Słowian (12.08.2020)
- Życie erotyczne Słowian (24.03.2021)
- Fenomen Wielkiej Lechii (11.08.2021)
- Bohaterowie dawnych Słowian (23.03.2022)
- Słowiańskie tajemnice (22.03.2023)
Obecnie mieszka na Filipinach. Zna kilka języków obcych w których publikuje opracowania naukowe w uznanych czasopismach historycznych, odwiedził ponad 120 krajów.
Autor nie posiada własnych książek, więc jeśli ktoś chciałby uzyskać autograf, to proszę książki zakupić w księgarni, kilka tytułów powinno być dostępnych.
Materiał: Bogdan Łabęcki/Koronowo
Galeria




Czytaj również
Dodaj komentarz
Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!